Anahtar Kelime Hedefleme

Neden Facebook Reklamları Anahtar Kelime Hedefleme Kullanmalısınız?
Facebook Reklamları , hedefleme seçenekleri söz konusu olduğunda pek çok harika seçeneğe sahip olsa da, bazen bir Facebook reklam kampanyası oluşturmak için mevcut anahtar kelime verilerinizi kullanmak, Facebook reklam kampanyalarınızı daha hızlı başlatabilir.

Bu yöntemin yararı, ilgi alanına dayalı Facebook reklam kampanyalarının kullanımını tamamen atlayabilmeniz veya diğer hedefleme fırsatlarını birlikte test edebilmenizdir.

Örneğin, anahtar kelime araştırmanız sırasında belirli bir anahtar kelimenin işletmeniz için mükemmel olduğunu keşfederseniz ve bu verileri Facebook Reklamlarınızda da kullanmak isterseniz.

 

Ürün ve hizmetlere bağlı olarak, bir anahtar kelime, Facebook Reklamları hedeflemesinden yalnızca ilgi alanlarından daha fazla hedeflenebilir.

Ürün ve hizmetlere bağlı olarak, bir anahtar kelime, Facebook Reklamları hedeflemesinden yalnızca ilgi alanlarından daha fazla hedeflenebilir.

Bu yöntemi daha da detaylandırmak için, benzer sonuçlara ulaşmanın iki yolunu anlamamız gerekir:

Biri Google Reklamları aracılığıyla ücretli yöntem (Diğer arama motoru pazarlama platformlarını da kullanabilirsiniz), diğeri ise önceden var olan web sitesi verilerini kullanmanın ücretsiz yöntemidir.

Makalede gösterilen yöntemin pek çok kullanım durumu olmayacak, ancak ihtiyacınız olduğunda kullanışlı olabilir.

Örneğin, çoğunlukla iyi çalışan bir anahtar kelime bulmanız, reklam harcamanızı kârlı bir şekilde ölçeklendirmenize yardımcı olabilir.

Basitlik açısından, Google Reklamlarımızda yalnızca bir anahtar kelime kurulumu kullanacağız. Bu miktarı, ihtiyacınız olan sayıya ve anahtar kelime tabanlı hedef kitlenizin olmasını istediğiniz anahtar kelime çeşitliliğine göre değiştirebilirsiniz.