İlgi Alanı Hedefleme

Uzun süredir aranan ve güçlü bir davranışsal hedefleme mekanizması artık tüm AdWords reklamverenlerinin kullanımına sunulmuştur. Görüntülü Reklam Ağı’nın yeni hedefleme özelliği olan Google İlgi Alanı Kategorisi Hedefleme 2009’dan beri beta sürümündeydi.

Bu nasıl çalışıyor? Reklamlarınızın Görüntülü Reklam Ağı’ndaki sitelerde gösterilmesi, reklamları tetiklemek için çoğunlukla sayfanın içeriğine bağlıydı. Bir makale kameralarla ilgiliyse ve sattığınız şey buysa, reklamınız o sayfada gösterilebilir. Reklamlarınızı İlgi Alanı Kategorilerine göre hedeflemek, buna yeni bir katman ekler.

 

“Google Görüntülü Reklam Ağı’ndaki içeriğe dayalı hedeflemeyle, ilgili içeriğe göz atarak insanları tam ilgilendiklerini ifade ettikleri anda bulabilirsiniz. Ancak, kameralara göz atan biri daha sonra ayrı bir haber sitesini veya favori blogu okumaya devam ederse ne olur? Bir kamera şirketinin pazarlamacısı, ilgili kullanıcıya bir reklam göstermek istiyor, ancak site ilgisiz olduğundan içeriğe dayalı hedeflemeyi kullanamıyor.”

Bu davranışsal kategorilerin devreye girdiği yer burasıdır. Birinin profili, reklamlarınızı atadığınız bir kategoriyle ilgili olduğunda, o kullanıcıyı, gelecekte alakasız sitelerde geziniyor olsa bile, reklamlarınızla hedefleyebilirsiniz. Kullanışlı!

Son iki yıldır Google, kullanıcı göz atma ve profil verilerini 1.700’den fazla kategoriden oluşan bir ilk sınıflandırmada topluyor ve birleştiriyor. Google’ın hedefleme için profilinizi nasıl oluşturduğunu görmek (ve hassaslaştırmak veya devre dışı bırakmak için) Google Reklam Tercihleri ​​’ne bakın . Benim için önerileriyle şaşırtıcı derecede doğruydu ve mesele de bu.