Etkileşim Sistemleri

Google Etkileşim Reklamları Nedir?
Bu yılın başlarında Google, etkileşim reklamları adını verdikleri heyecan verici yeni bir özellik yayınladı. Bu etkileşim reklamları, Google Görüntülü Reklam Ağı’nda (GDN) yayınlanır ve normal görüntülü reklam kampanyalarıyla aynı esnek hedefleme seçeneklerini kullanır. Google ayrıca, Cihazlar Arası reklamlar, reklam biçimlerinde tutarlı marka oluşturmaya yardımcı olan bir YouTube Masthead Lightbox ve kullanıcıların bir ticaret merkezi hesabından birden çok ürünü görüntülemesine olanak tanıyan bir Shopping Catalog Lightbox dahil olmak üzere ek self servis reklam biçimlerini duyurdu.

Bu kampanyalar yalnızca etkileşim başına maliyet esasına göre sunulur; bu, reklamverenlerin yalnızca bir kullanıcı reklamlarıyla etkileşime geçtiğinde teklif vermesine ve ödeme yapmasına olanak tanır. Google, “etkileşimi”, bir kullanıcının reklam üzerinde iki saniyeden fazla fareyle gezinmesi olarak tanımlar. Bu gecikme, bu fiyatlandırma modelinde ücretlendirilebilecek kazara etkileşimleri ortadan kaldırır.

Yeni AdWords duyuruları ve özellikleri söz konusu olduğunda , kaçınılmaz olarak şu soru ortaya çıkıyor: “Bu özelliği kullanmalı mıyım?” Danışmanlığımın çoğunluğunun KOBİ’lerle yapıldığını düşünürsek, cevabım kocaman bir hayır olurdu.

Neden Google Etkileşim Reklamlarını Kullanmalı?
Etkileşim reklamları, etkili bir marka kampanyası oluşturmak ve tanıtmak isteyen deneyimli reklamverenler için harika bir seçenektir. Google artık etkileşim reklamlarının doğrudan AdWords arayüzü içinde self servis olarak oluşturulmasına ve yönetilmesine izin verdiğinden, reklamverenler için bu reklam biçiminden yararlanmak her zamankinden daha kolay – ki bunun 10 kat daha olası olduğunu iddia ediyorlar kullanıcı etkileşimi

Etkileşim kampanyaları, normal GDN hedefleme seçeneklerinin yanı sıra Pazardaki alıcılar ve Yeniden Pazarlama’yı kullanır kullanır ve marka bilinci oluşturma ve özel olarak tanımlanmış belirli kitlelere çapraz satışı çok kolaylaştırır.

Bu reklamlar görüntülü reklam ağında gösterildiğinden, nispeten düşük teklifler bekleyebilirsiniz. Etkileşim reklamlarında, etkileşim başına (CPE) ödeme yaptığınız gerçeğini göz ardı etmeyin. Sizin için değerlerinin ne olduğunu belirlemek için biraz zaman harcamalı ve olumlu bir geri dönüş aldığınızdan emin olmak için doğru kitleyi hedeflediğinizden ve katılımın hangi değeri kattığını belirlediğinizden emin olmalısınız.