Duyarlı Arama Ağı Kampanyaları

Duyarlı arama ağı reklamları nasıl çalışır?
Ardından Google, farklı başlık ve açıklama kombinasyonlarını otomatik olarak test edecek ve hangi kombinasyonların en iyi performansı gösterdiğini öğrenecektir. Zamanla duyarlı arama ağı reklamlarınız, aradıkları anahtar kelimeye, cihazlarına, geçmiş göz atma davranışlarına ve diğer sinyallere bağlı olarak farklı arama yapanlara en iyi mesajı sunacaktır.

 

Duyarlı arama ağı reklamları için karakter sayısı nedir?
Duyarlı arama ağı reklamları, en fazla üç adet 30 karakterlik başlık, iki adet 15 karakterlik görüntüleme yoluna sahip bir görünen URL ve en fazla iki adet 90 karakterlik açıklama gösterir. Bunlara, SERP’deki varlıklarını daha da genişleten reklam uzantıları da uygulayabilirsiniz .

Duyarlı arama ağı reklamları her zaman 3 başlığın ve 2 açıklamanın tümünü gösterecek mi?
Numara! Duyarlı görüntülü reklamların , kullanıcının ekran boyutuna ve sayfanın içeriğine bağlı olarak farklı şekil ve boyutlarda gösterilmesi gibi , duyarlı arama ağı reklamları da benzer şekilde esnektir. Daha küçük ekranlar (mobil gibi) veya meşgul SERP’ler, duyarlı bir arama ağı reklamının daha az bileşenini gösterebilir, bu nedenle her zaman 3. başlığınızı veya 2. açıklamanızı görmeyi beklemeyin.

Bununla birlikte, duyarlı arama ağı reklamınız her zaman en az 2 başlık ve bir açıklama gösterecek, dolayısıyla hiçbir zaman bir genişletilmiş arama ağı reklamından daha küçük olmayacaktır!

 

 

Google’ın duyarlı arama ağı reklamlarının performansı nasıl?
Duyarlı arama ağı reklamları, genişletilmiş metin reklamlardan daha büyük ve çoğu zaman daha iyidir. Google’a göre, duyarlı arama ağı reklamları, standart arama ağı reklamlarına kıyasla %5 – 15 daha yüksek TO’ya sahiptir! Ancak ortalamalar yalan söyleme eğilimindedir; tüm reklamverenler aynı faydayı görmeyecektir, bu nedenle, yeni duyarlı arama ağı reklamlarınızdan en iyi şekilde yararlanmak için aşağıdaki en iyi uygulamaları izlediğinizden emin olun.