Yeniden Pazarlama

Gizlilik Politikanızı güncelleyin
Yeniden pazarlama kodunu web sitenize eklemeden ve listeler oluşturmaya başlamadan önce, DoubleClick tanımlama bilgisini kullandığınızı bildirecek şekilde Gizlilik Politikanızı güncellemeniz en iyi uygulamadır. Politikaya böyle bir şey ekleyebilirsiniz:

“DoubleClick: Kullanıcılar bir web sitesinde belirli sayfaları görüntülediğinde veya belirli işlemler gerçekleştirdiğinde bunu günlüğe kaydetmek için Google Analytics yeniden pazarlama kodlarını kullanıyoruz. Bu, gelecekte hedefli reklamlar sunmamızı sağlar. Gelecekte bizden bu tür reklamlar almak istemiyorsanız, DoubleClick devre dışı bırakma sayfasını veya Network Advertising Initiative devre dışı bırakma sayfasını kullanarak devre dışı bırakabilirsiniz .”

Gizlilik Politikanızın diğer AdWords ürünlerini kullanmak için standartlara uygun olduğundan emin olmak için Google’ın Gizlilik Politikası yönergelerini de kontrol etmek isteyebilirsiniz .

AdWords/Google Ads’de Yeniden Pazarlama Kurulumu İçin En İyi Uygulamalar
Yeniden pazarlama kodunu web sitenize yerleştirme
Yeniden pazarlamayı ayarlamak için kullanılabilen iki kod grubu vardır: Google Analytics yeniden pazarlama kodu ve AdWords yeniden pazarlama kodu.

Ziyaretçi davranışını liste ölçütleri dahilinde kullanmanıza izin verme gibi ek bir yararı olduğundan, AdWords sürümü yerine Google Analytics yeniden pazarlama kodunu kullanmanızı tavsiye ederim . Örneğin Google Analytics kodunu kullanarak belirli bir coğrafi bölgede en az 3 dakika sitede kalmış kullanıcıları hedeflemek için bir liste oluşturabilirsiniz. AdWords kodu, listelerin yalnızca sitenizde görüntülenen sayfalara dayalı olarak oluşturulmasına izin verir.

Dinamik Yeniden Pazarlamayı kullanmayı planlıyorsanız , AdWords yeniden pazarlama kodunu kullanmanız gerekir. Google Analytics kodunu kullanarak standart yeniden pazarlama yapmayı tercih ederseniz, dinamik ve standart yeniden pazarlamaya izin vermek için her zaman sitedeki her iki kod grubunu da kullanabilirsiniz. AdWords, kodların çakışmadığını bana bildirdi. Sitenizde aynı anda iki kod grubuna sahip olmanın tek sınırlaması, ziyaretçilerin birden çok listeye yerleştirildiğini ve birden çok kampanyadan reklamlar sunduğunu fark edebilmenizdir. Her iki kod setinin kullanılması, kullanıcıların birden fazla listede görünme olasılığının daha da yüksek olduğu anlamına geldiğinden, sıklık sınırınızı ayarlarken bu dikkate alınmalıdır.

Liste üyelik süresi
540 günlük maksimum liste üyelik süresini seçmek cazip gelebilir, böylece daha sonra listeyi kullanma yöntemlerinizde esnekliğe sahip olabilirsiniz. Bununla birlikte, sıradan internet kullanıcılarının çoğunun çerezlerini nasıl temizleyeceğinin farkında olmayacağını ve bu nedenle, dönüşüm gerçekleştirmedikçe tam liste süresi boyunca onları gerçekten takip edeceğinizi hatırlamakta fayda var. Hiç kimse işi çok ileri götüren sinir bozucu takipçi marka olmak istemez, bu nedenle üyelik sürelerini yalnızca gerçekten gerekli olduğu sürece ayarlamak en iyi uygulamadır. (Deneyimli tüketiciler, ” Reklam Seçenekleri ” simgesini tıklayıp ayarlarını düzenleyerek reklamlarınızı görmekten tamamen vazgeçebilir .)

Neyi başarmak istediğinize bağlı olarak liste sürelerinizi ayarlayın:

İnsanları yıllık bir satın alma için hedefliyorsanız (örneğin araba sigortası), en az 13 ay boyunca gidin.
Kullanıcıların 30 gün sonra kaydolmasını gerektiren bir hizmet (örneğin, 30 günlük ücretsiz deneme sunuyorsanız), yaklaşık 60 günlük üyelik içeren listelere sahip olmalıdır, böylece kullanıcıların 30 gün sonra makul bir süre boyunca hedef alınacağını bilirsiniz. Kaydolmayı teşvik etmek için deneme.
Sıklık sınırı
Bu muhtemelen tüm yeniden pazarlama en iyi uygulamalarının en temelidir . İzleyicilere markanızı hafifçe hatırlatmakla, sizden nefret edene kadar onları takip etmek arasındaki fark budur.

Kampanyanızın Ayarlar sekmesinde bulabilir ve kampanya, reklam grubu veya reklam düzeyinde ayarlayabilirsiniz. Aylık, haftalık veya günlük sınırlara ayarlayıp ayarlamayacağınızı seçin.

Sıklık sınırınızı hangi düzeye ayarlayacağınıza karar verirken, kaç tane yeniden pazarlama kampanyanız olduğunu veya yalnızca bir kampanyanız varsa yeniden pazarlama kampanyanızda kaç tane reklam grubu olduğunu göz önünde bulundurmalısınız.

Birden çok kampanyanız olduğunu varsayarsak, kampanya başına haftada yaklaşık iki gösterim öneririm. Bu, beş kampanyanız varsa ve bir kullanıcı tüm kampanyalarda en az bir listenin üyesiyse, alacakları maksimum gösterimin haftada 14 gösterim olacağı anlamına gelir. Bu oldukça yüksektir, ancak olasılık şu ki, her kampanyada tüm kullanıcılar bir listede olmayacak, bu nedenle ortalama sıklık daha az olacaktır.