Yer Paylaşımlı Çalışmalar

İster metin ister resim tabanlı olsun, bir reklam yer paylaşımı, tüm platformda görüntülenen bir açılır pencere olarak görünür.video penceresinin alt %20’si, yani diğer büyük açılır pencereler kadar rahatsız edici değil. Kullanıcılar tıkladıkları videoyu izlerken reklamınızı görebilir ve hatta istedikleri zaman sağ üst köşedeki “X” işaretine tıklayarak reklamı kapatabilirler. Reklamınızı tıklarlarsa, bu onları YouTube dışındaki hedef URL’nize götürür.özel tıklama sonrası açılış sayfasıteklifi teşvik etmek için.

Not: Reklamverenlersadece ödeme alİzleyiciler reklam kampanyasını genişletmek ve görüntülemek için reklam yer paylaşımını tıkladığında.

Video yer paylaşımlı reklamların diğer YouTube reklamlarından farkı nedir?
YouTube’daki bu görüntülü reklamlara ek olarak, daha pek çokmevcut reklam biçimleri, öncelikle yerleşim, platform uyumluluğu ve reklam özelliklerine göre farklılık gösterir:

Görüntülü reklamlar: Öne çıkan videonun sağında ve video önerileri listesinin üzerinde görünür. Kullanılabilirlik:Görüntülü reklamcılıkyalnızca masaüstünde kullanılabilir.

 

Atlanabilir video reklamlar: Ana videodan önce, video sırasında veya sonra video oynatıcıda oynatın ve izleyiciler bu reklamları 5 saniye sonra atlamayı seçebilir. Kullanılabilirlik: Masaüstü, mobil, TV ve oyun konsolları.

Atlanamayan video reklamlar: Ana videonun izlenebilmesi için önce video oynatıcıda izlenmesi gerekir. Bunlar, bölgesel standartlara bağlı olarak 15 veya 20 saniye uzunluğundadır. Kullanılabilirlik: hem masaüstü hem de mobil.

 

Tampon reklamlar: Ana videonun izlenebilmesi için video oynatıcıda izlenmesi gereken, 6 saniyeye kadar atlanamayan video reklamlar. Kullanılabilirlik: hem masaüstü hem de mobil.


Sponsorlu kartlar: Çeşitli boyutlarda kartlar (2mb maksimum) videoda öne çıkan ürünler gibi, öne çıkan videoyla alakalı olabilecek tanıtım içeriklerini görüntüleyen. İzleyiciler, kart için yalnızca birkaç saniyeliğine (oluşturucunun belirttiği süre ne kadar uzun olursa olsun) bir bilgi görür veya kartlara göz atmak için videonun sağ üst köşesindeki simgeye tıklayabilirler. Kullanılabilirlik: hem masaüstü hem de mobil.

 

Tamamlayıcı görüntülü reklamlarla birlikte nasıl çalışırlar?
Video oynatıcının sağına isteğe bağlı bir tamamlayıcı görüntülü reklam eklemek, yer paylaşımlı reklamınızı tamamlamanın harika bir yoludur. Bu boşlukaynı reklamveren için yol engellendive/veya kampanya, dolayısıyla bir tamamlayıcı görüntülü reklam eklememeyi seçerseniz, yer paylaşımınızın yanında başka hiçbir şirketin reklamı görünmez.

https://instapage.com/blog/youtube-overlay-ads