Yerleşim Hedefleme

Başarılı Yerleştirme Hedeflemesi Kolayca Elde Edilebilir
Reklamınızı belirli web sitelerine yerleştirme fikri her zaman çekici gelir. Ancak bir ton siteyi hedef olarak eklemeye başlamadan önce biraz zaman ayıralım ve önce araştırma yapalım. Google Analytics ve Google Ads’de edindiğimiz araçlar, yeni fırsatları araştırmak ve test etmek için bize harika başlangıç ​​noktaları sağlıyor. Mevcut kullanıcılarınızın nerede olduğunu öğrenin, bu kullanıcıların daha fazlasının önüne geçmeye çalışın ve yerleşimlerinizin her birinde reklamlarınızın bu kullanıcılara nasıl görüneceğini bildiğinizden emin olun.

Bir URL listesi oluşturmak, bunları bir yönetilen yerleşim reklam grubuna eklemek ve çalışmasını sağlamak oldukça kolaydır. Ancak reklamlarınızın nereye yerleştirilebileceğini görmek, bir görüntülü reklam kampanyasında hedeflerinize ulaşmak için daha iyi bir başlangıç ​​yapmanıza yardımcı olabilir. Blabbermouth ana sayfasındaki bir reklamın masaüstünde nasıl göründüğüne dair bir örneği burada bulabilirsiniz. ( Uyarı: Utanmaz fiş geliyor. )

 

Google Ads arayüzünde, özel kitlemizin hedeflediği yerleşimlerin en sık hangileri olduğunu görebilir ve görebiliriz. Ziyaretler harika, ancak bu site kullanıcılarından hangilerinin görüntülü reklamlarımızdan en çok dönüşüm sağladığını da görmek için sütunlarımızı ayarlayabiliriz . Size istediğiniz etkileşim veya dönüşüm sayılarını veren belirli siteler görürseniz, yönetilen yerleşimler olarak bu yeni sitelerle yeni kampanyalar veya reklam grupları oluşturabilirsiniz .