Yayın İçi Tanıtımlar

Bir reklamveren olarak, reklamlarınızı sunabilecek YouTube içeriği türü ve sponsorlu içeriğinizi görebilecek kitle türü üzerinde ayrıntılı kontrole sahip olursunuz. Ancak Google Ads, reklamlarınızın tam olarak ne zaman görüneceği konusunda sınırlı kontrol sağlar . Reklamınız videodan önce gösterilen konumda gösterilebilirken, videonun ortasında veya videodan sonra gösterilen reklam olarak da görüntülenebilir. Reklamınızın organik içerikte nerede oynayacağını belirtemezsiniz. Bu, eşlik eden videonun neresinde görünürse görünsün, YouTube reklamınızın istediğiniz dönüşümleri sağladığından emin olmanızın önemli olduğu anlamına gelir.

YouTube yayın içi reklamları, farklı sektörlerdeki işletmelere şaşırtıcı avantajlar sağlayabilir. Hedeflemeden bütçelemeye, en büyük avantajlardan bazılarına göz atın.

İdeal Müşterini

İdeal müşterini

zi Hedefleyin
YouTube, tüm yayın içi reklamlar için Google Ads arayüzünü kullanır; bu, tonlarca kitle hedefleme seçeneğine erişebileceğiniz anlamına gelir . Görüntüleyenleri şu şekilde hedefleyebilirsiniz:

Yaş, cinsiyet, konum veya hane geliri gibi demografik veriler
Markanız veya sektörünüzle ilgili ilgi alanlarına sahip yakın ilgi alanı kitleleri
Sattığınız ürün için aktif olarak alışveriş yapan pazardaki kitleler
Halihazırda markanıza ilgi göstermiş olan yeniden pazarlama kitleleri
En değerli müşterilerinizle aynı özellikleri paylaşan benzer hedef kitleler
Yolculukları Boyunca Müşterilere Ulaşın
YouTube yayın içi reklamları, yalnızca dönüşüm hunisinin tepesindeki geniş bir müşteri kitlesine ulaşmak için değildir. Bunları müşteri yolculuğunun her aşaması için oluşturabilirsiniz:

Bilinirlik : Markanız için yeni olan ilgili kitlelere ulaşarak keşfi artırın.
Dikkate alınması gereken : Yararlı ve ilgi çekici video içeriğiyle araştırmayı ve göz atmayı teşvik edin.
Dönüşüm : Harekete geçmeye teşvik eden video içeriğiyle müşterilerin satın almasını, abone olmasını veya tıklamasını sağlayın.
Aşağıdaki yayın içi ClickUp reklamı, proje yönetimi platformunun en kullanışlı özelliklerinden bazılarını sergilerken bazı önemli farklılıklarını vurgulamaktadır. Bu reklam, Ücretsiz Deneyin harekete geçirici mesajı (CTA) tıklamaya hazır, dönüşüm hunisinin ortasındaki veya altındaki bir kitle için idealdir.

https://www.socialmediaexaminer.com/how-to-create-youtube-in-stream-ads/