Dijital Firma Rehberi

Dijital pazarlama açısından, bir dizin veya daha spesifik olarak bir işletme dizini, işletmelerin çevrimiçi bir listesidir. Listeler, ad, adres, iletişim bilgileri, dernekler ve sunulan hizmetler ve ürünler gibi belirli işletmeler hakkında bilgiler sağlar. Bu işletmeler genellikle konuma, faaliyete veya boyuta göre kategorilere ayrılır. İşletmenizin, tüm şirket bilgilerinizin her dizin listesinde güncel olmasını sağlaması önemlidir. Bunun yapılmaması, potansiyel müşteriler için kafa karışıklığına neden olarak daha az güvene ve satış kaybına neden olabilir. Tüm dizinler eşit yaratılmamıştır. İş ayrıntılarınızı “kötü mahallelere” eklemek yerine, işletmenizi güvenilir otorite sitelerine eklemeye öncelik verdiğinizden emin olmanız önemlidir.

Wait. What is WordPress?

En iyi dizinler, kendinizi güvenilir markalarla ilişkilendirirken SEO'nuzu artırmanıza yardımcı olacaktır. Kötü yönetilen ve sorgulanabilir dizinler, ilişkiden kaynaklanan suçluluk nedeniyle işletmenizin sıralamasına zarar verebilir. Bir liste kaydı yıllardır güncellenmemiş gibi görünüyorsa, işletmenizi listelemeden önce güvenilirliğinden emin olmak isteyebilirsiniz.

Bir Dizine Kaydolmanın Yararları

Dizinler, işletmelerin işlerini daha fazla trafiğe maruz bırakmasına, farkındalığı artırmasına ve potansiyel müşterileri işletmenize bağlamasına olanak tanır. Bu şekilde düşünün, hangi işletmenin satış yapma olasılığı daha yüksektir - belki bir veya iki eski işletme listesine sahip bir işletme veya güncel bilgilerle her büyük çevrimiçi dizinde listelenen bir şirket? Tabii ki, oyunda başka birçok faktör var, ancak işletmelerin her yönden aynı olduğu varsayılırsa, birden çok güncel listeye sahip işletmenin bulunma ve güvenilme olasılığı çok daha yüksek olacaktır. Bir dizin, bir işletmenin arama motoru optimizasyonu (SEO) çabaları için de faydalıdır. Güvenilir web siteleri ve bağlantılarla ilişkilendirmenin yanı sıra web sitenize sosyal medya aracılığıyla bağlanmak, değerli geri bağlantılar sağlar.

Yardımcı olabiliriz!

Çoğu işletme, SEO ve dizin çabalarını öğrenmek ve yönetmek için zaman bulmakta zorlanır. Bu sorunları yaşıyorsanız korkmayın! Digital shift, işletmenizi en iyi dizinlerde listelemeyi içeren yerel SEO paketleri sunar. Çevrimiçi pazarlama uzmanlarımız işletmenizin SEO ihtiyaçlarıyla ilgilenirken siz asıl işinize odaklanabilirsiniz.