Gmail Toplu Mail

Discovery kampanyalarının bir Gmail yerleşimi olması, reklamlarımızı kolayca yeniden oluşturabileceğimiz anlamına gelmez. Stratejinizde Gmail’i nasıl kullanmak istediğinize ilişkin yaklaşımınızı değiştirebilecek pek çok fark (ne kadar ince olursa olsun) vardır. Bu farklılıklar benim bu değişime üzülmemin en büyük sebebi. Bana göre bir Gmail kampanyasının en önemli parçası reklam kreatifi olduğu için böyle hissediyorum . Ve değişen bileşenler bize daha az çekici reklamlar verecek.

 

Gmail reklamlarınızın metin bileşenleri farklıdır

Discovery kampanyaları için iki ana reklam biçimi vardır. Standart bir Discovery reklamı ve bir Discovery dönen reklamı vardır. Hangi seçeneği seçerseniz seçin, başlık en fazla kırk karakter içerebilir. Gmail kampanyalarında, başlık karakteri sayısı en fazla yirmi beş karaktere ulaşır. Bu fark nedeniyle, mesajın tüm yerleşimlerde tamamen görünür olmasını sağlamak için metni kasıtlı olarak kısaltmıyorsak, Gmail başlıklarının mobil cihazlarda sürekli olarak kesildiğini görüyorum.

 

Duyarlı bir görüntülü reklam gibi, Google da standart bir Discovery reklamında bu metin bileşenlerinin herhangi bir kombinasyonunu test etme olanağına sahip olacaktır. Reklamverenler, hangilerinin performans gösterdiğini bilmek için kombinasyonları göremezler. Yalnızca bir başlık ve bir açıklama girmeniz gerektiğinden bu gerçekten önemli değil, ancak bunun, reklamınızın bir Discovery kampanyasının diğer yerleşimlerinde nasıl göründüğünü nasıl etkilediğini dikkate almanız gerekiyor.