Yazılı Metin Çalışmaları

Reklam Metni En İyi Uygulamaları
Gördüğünüz gibi, tek bir reklam oluşturma mekanizması aslında çok basit. Her reklam, arama ağı söz konusu olduğunda bir Reklam Grubu ve bir anahtar kelime listesiyle ve görüntülü reklam kampanyaları söz konusu olduğunda bir anahtar kelime ve ağlar listesiyle ilişkilendirilir.

 

Bir metin reklam oluşturmak oldukça basitken, yüksek performanslı metin reklamlar oluşturmak çok daha zordur. Anahtar kelimeler eklemeniz, arama yapan kişiyi tıklamaya ikna eden ikna edici bir mesaj yazmanız ve hem neden tıklamaları gerektiğini hem de sitenize geldiklerinde ne yapmaları gerektiğini anlatan bir harekete geçirici mesaj eklemeniz gerekir – bunların hepsini çok küçük bir süre içinde yapabilirsiniz. reklam metni alanı. Şans eseri, yüksek performanslı metin reklamlar oluşturmaya yönelik en iyi uygulamalar için birçok harika kaynak var:

Click Equations ekibi kendi mükemmel PPC reklam testi kaynakları listesini oluşturdu ve sektör uzmanlarıyla reklam metni optimizasyonu konusunda harika bir dizi soru sordu.
BoostCTR, harika bir reklam metni oluşturma sürecini anlatan, reklam metni en iyi uygulamaları hakkında harika bir ücretsiz teknik incelemeye sahiptir.
BoostCTR’deki kişiler ayrıca WordStream bloguna düzenli olarak içerik katkıda bulunur; gerçek reklam metni testlerine bakan ve hangi reklamın neden kazandığını analiz eden blogdaki (veya arşivlerin metin yazarlığı bölümündeki ) Haftanın Kazananları sütunlarına göz atın.
Harika AdWords metin reklamları oluşturmanın temellerinin ötesinde, reklamlarınızı dönüşümlü yayınlama veya optimize etme , PPC reklamlarında sembolleri kullanmaktan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğiniz veya reklam metniyle PPC trafiğinizi nasıl nitelendireceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz .

Çok Sayıda Metin Reklamını Yönetme
Ek olarak, bir ila birkaç reklam metni reklamı oluşturmak ve düzenlemek basitken, toplu düzenlemeler yapmak ve birden çok metin reklamı yönetmek daha karmaşıktır. Genellikle bunu gerçekleştirmenin en iyi yolu, AdWords arayüzünün dışına çıkarak AdWords Editör ve Excel’den yararlanmaktır. Metin reklamları AdWords Editör ile düzenleme hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve ayrıca Excel’de toplu düzenlemeler yapabilmek için reklam kopyanızı AdWords Editör aracılığıyla içe ve dışa aktarabilirsiniz .

Bu serinin son bölümünde ele alacağımız bir konu olan reklam performansı analizi için Excel’den de yararlanabilirsiniz.