Telefon Araması Sistemleri

Yalnızca telefon araması üreten reklamlar nedir?
Google arama reklamları, kullanıcıları işletmenizi aramaya teşvik etmek için tasarlanmıştır ve yalnızca telefon araması yapabilen cihazlarda görünür.

Web sitenizden bir URL’ye bağlantı veren reklam yerine, kullanıcının yaptığı tıklama anında doğrudan işletmenizi arayacak.

 

Çevrimdışı dönüşümleri tekrar çevrimiçi pazarlama temas noktalarına nasıl bağlayacağınızdan emin değil misiniz? İhtiyacınız olan tüm verileri en çok ihtiyaç duyduğunuz yerden almak için çevrimdışı dönüşüm izleme hakkında daha fazla bilgi edinin .

 

Telefon araması reklamlarına başlamadan önce
Google’da telefon araması üreten reklamlar oluşturmaya başlamadan önce, raporlamanızın doğru şekilde ayarlandığından emin olmanız gerekir.

Bildiğimiz gibi, aramaları takip etmek zordur.

Bunu hayal edin.

Yalnızca telefon araması üreten reklamınızı 1. günde belirlediniz. Bir hafta sonra, PPC reklamınızdan işletmenize 50 telefon araması sağladınız (Google’ın yerel arama izleme raporlaması sayesinde).

 

 

Arama izleme, etkili izlemenin ilk adımı olsa da, sizi yalnızca bir yere kadar götürür.

Bu 50 yeni potansiyel müşteriden herhangi biri satışa dönüştü mü? Söylemek imkansız. Bu aramaları kapalı gelire bağlayamazsınız.

 

Burada sahip olduğunuz sorun, kapalı satışları tekrar pazarlamanıza bağlamaktır.

Reklamınızın bir sonucu olarak gelen aramaların sayısını izleyebilseniz de, tüm yapabileceğiniz budur.

Bununla mücadele etmek için, her gelen çağrıyı takip edecek ve müşteri yolculuğunun tamamını takip edecek bir çağrı izleme ve ilişkilendirme aracına yatırım yapmanız gerekir.

Çağrılar, formlar veya canlı sohbet yoluyla müşteri adayı oluşturan tüm işletmeler için ilişkilendirme yazılımının çok önemli olduğunu unutmayın.